Czym jest ORCID ID?

ORCID to niezależna organizacja non-profit która przydziela stały identyfikator - ORRCID ID. Ma on za zadanie odróżniać cię unikalnie spośród innych badaczy i zbierać Twoje publikacje i wyniki badań w jednym miejscu. ORCID jest zintegrowany z wieloma platformami wydawniczymi, instytucjami, usługami badawczymi na całym świecie, także z tym czasopismem. Dowiedz się więcej na orcid.org.

Jak i dlaczego używamy ORCID ID?

Niniejsze czasopismo zbiera numery ORCID aby można było zidentyfikować Twoje prace w tym czasopiśmie i dodać je do Twojego dorobku spisanego w ORCID ID za pomoca publicznego i kolienckiego API . Kiedy klikasz przycisk "Autoryzuj" w oknie popup, zostaniesz zapytany o zgodę na użycie Twojego ORCID ID poprzez: registering for an ORCID iD lub jeśli już go posiadasz, zalogujesz się do swojego konta, dajac nam zezwolenie na pobranie Twojego ORCI ID. Robimy to w celu uzyskania pełnej zgodności Twoich prac ze stanem faktycznym.
Dowiedz się wiecej.Co oznacza zalogowanie się do ORCID?.

Gdzie wyświetlany jest ORCID ID?

Powiadamianie o używaniu autoryzowanego ID na twoim koncie jest zaznaczone przez wyświetlanie ikony iD icon przy Twoim profilu użytkownika oraz na stronie artykułu. Dowiedz się więcej Jak ORCID ID powinien być wyświetlany?
Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.